Felkérésre még egyszer kiküldjük az AnthropoSophia Nap programját

---

 Színházterem (földszint)


10:00 -10:30    Göllner Mária Gimnázium euritmia műsora
10:30 – 10:45    Megnyitó: prof. em. Mesterházi Zsuzsa,
Üdvözlet Románia, Ausztria és Szlovákia antropozófiai társaságaitól: tolmácsolja Sanda Dale, a román antropozófiai társaság elnökségi tagja
10:45 – 11:30    Artemis Euritmia-színpad műsora
11:30 – 11:45    Szünet
11:45 – 12:45 Dr. Med. Andreas M Worel: Gyógyító közösség és antropozófus orvoslás
13:15 – 14:45    A Pesthidegkúti Waldorf-iskola dráma fakultációs csoportjának előadása: Arthur Milller: “A salemi boszorkányok”

 

Napút Szekció (Bajor Gizi terem – földszint)

10:00-17:00    A Napút Művészeti Akadémia, a Művészbejáró és a Kis-Napút kiállítása, programjai

11:00 és 15:00-kor Döbröntei Zoltán, az Akadémia vezető tanára tárlatvezetést tart

Előtér (földszint)
10:00-17:00    Antropozófus könyv- és lapkiadók standjai

 

Kupolaterem (emelet)
12:00 – 12:45 a Szabad Gondolatok című folyóirat szerkesztőinek találkozása az olvasókkal
Előadások a Gyógyító Közösség témájáról:
13:00 – 13:45 Takáts Péter, Gyógyító Gondolatok Egyesület
14:00 – 14:45 Liszka Andrea, Waldorf Ház
15:00 – 15:45 Silye Imre, Keresztény Közösség
16:00 – 16:45 Dante Alighieri “Isteni színjáték” – részletek olasz és magyar nyelven: Corrado Solari és Rácz Rita Cecília

 

Orvosi szekció (Jókai Mór terem – emelet)
10.00-17.00    Dr. Ita Wegman kiállítás
11.00-12.00    Farkasné Pásztor Katalin: A TAO-hárfa alkalmazása
13.00-13.30    Bakony Rita: csoportos higiénés euritmia foglalkozás
13.45-14.15    Dr. Kun Csaba: Az agyag lénye és jövője
14.30-15.00    Dr. Papp Szidónia: Antropozófus gyógyászat közösségben
15.00-15.30    Fajka Lívia: Antropozófus ápolás
15.30-16.00    Dr. Kiss Zsuzsanna: Az éltető napfény – fényvédelem?
16.00-16.30    Ujváry Éva: Collot művészetterápia bemutatkozó
16.30-17.00    Dr. Kiss Éva Zsuzsa: A gyermeklélek igénye tíz éves korig

 

Gyermek szekció (Simándy Terem l, ll – emelet)
10:30 – 11:30 Iciri-piciri zenés bábos játék – Ungár Andi
11:30 – 12.30 Iciri-piciri zenés bábos játék – Márföldi Erika
10:30 – 12:30 Kézműveskedés, szövés – Pásztohy Néri
12:30 – 13:00 Bothmeres zsinór- és egyéb játékok – Bodnár Ágnes és Fülöp Judit
13:15 – 13:45 Szentkúti Márta: Ligetszépe Meseterápia

 

Ifjúsági szekció (Simándy Terem l, ll – emelet), koordinátorok: Varga Balázs, WaldorFeszt és Szabó Eszter
14:00 – 15:15 “Hogyan lettünk?” – beszélgetés waldorfosok kezdeményezésekről
15:45 – 17:00 “Mit tettem, amikor nem tudtam, mit tegyek? élet a Waldorf után: beszélgetés ex-waldorfosokkal
Csobay Dániel “Úton” című fotókiállítás 

Előtér (emelet)
10.00-17.00    Antropozófus közösségek, iskolák, cégek bemutatkozó standjai

 

Kert

11:00 - 12:00 és 15:00 - 16:00 Bodnár Ágnes, Fülöp Judit és Dobay-Nagy Annamária szabadtéri Bothmer foglalkozással vár kicsiket és nagyokat.

 A MŰSORVÁLTOZÁS JOGÁT A SZERVEZŐK FENNTARTJÁK

A rendezvényen a kiállítók könyvei, árúi, a vegán büfé kínálata megvásárolható, mindenhol maga az eladó adja a számlát. A nem jelenlevő kiadók könyvei a Sophianum standjánál vásárolhatóak meg.

Köszönjük a Göllner Mária Regionális Waldorf Gimnázium diákjainak az önkéntes segítő munkát!

Felhívjuk kedves figyelmeteket az esetleges út/híd lezárásokra, amelyekre néhol már szombaton is lehet számítani.

A rendezvényen való részvétel mindenki számára ingyenes!

Ezen a linken az AnthropoSophia Nap beharangozója tekinthető meg a HírTV Reggeli járat műsorában.

Várunk mindenkit szeretettel!

A Sophianum Csapata

---